{{amount_with_comma_separator}} Kč
Doprava zdarma při objednávce nad 1000Kč

Cart

Close

Udržitelnost s vědeckým přístupem

Zásady udržitelnosti a spravedlivého obchodu jsou součástí všech klíčových oblastí našeho podnikání. Naším cílem je do roku 2025 dosáhnout neutrální uhlíkové stopy.

Nižší uhlíková stopa

Pro naše krémové/gelové produkty používáme polyetylenové (zelené PE) tuby na bázi cukrové třtiny a pro tekuté přípravky 50% PCR PET lahve. Dbáme na to, aby všechny papírové obaly (prospekty, krabičky, vlnitá lepenka) měly certifikát PEFC nebo FSC zaručující trvale udržitelné lesní hospodaření. Abychom minimalizovali množství plastů v oceánech, zavedeme v roce 2023 recyklační programy.
Zelené PE
PCR Plasty
PEFC/FSC
Balení a doprava

Proč biotechnologie a udržitelnost?

Využíváme co nejvíce biotechnologicky vyrobených ingrediencí, jelikož snižují uhlíkovou stopu. Biotechnologie mohou dodávat silnější a koncentrovanější aktivní látky se specifickými funkcemi, které optimalizují účinnost péče o pleť, a zároveň minimalizují množství energie a vody potřebné k jejich výrobě.
Co jsou biotechnologické aktivní látky?
Proč biotechnologie?
Proč jsou biotechnologické aktivní látky lepší než přírodní?

Podpora biodiverzity

Spolupracujeme s lokálními etnobotaniky a domorodými obyvateli. Bereme v potaz vše od biologické dostupnosti rostlinného druhu a ekologických dopadů ekologického/biodynamického zemědělství po místní biom a komunitu původních obyvatel. Naši dodavatelé integrují kompletní výrobní řetězec: od sběru biomasy v přirozeném ekosystému či v zemědělské produkci po extrakci, koncentraci nebo fermentaci bioaktivní látky.
Co je biodiverzita?
Proč je biodiverzita důležitá?
Proč přicházíme o biodiverzitu?
Jak můžeme chránit biodiverzitu?

Fair Trade Sourcing

Při spolupráci s lokálními pěstiteli a sběrači podporujeme fair trade. Místním komunitám platíme férové tržní ceny. Plně podporujeme Nagojský protokol a investujeme do budování infrastruktury pro lepší pracovní podmínky, přístup ke zdravotní péči a vzdělání. Jak pravil Ezop (620-560 př. n. l.): "Jednotní stojíme, rozdělení padáme."
Sociální standardy
Fair Trade
Nagoya Protocol
Podpora původních obyvatel

We use our own and third-party cookies to improve your experience and our services, and to analyze the use of our website. If you continue browsing, we take that to mean that you accept their use. See info.

--->