{{amount_with_comma_separator}} Kč
Doprava zdarma při objednávce nad 1000Kč

Cart

Close

Plant-powered
Biotech Beauty

Codex Beauty Labs je biotechnologická společnost stojící na vědeckých základech zaměřená na podporu mikrobiomu a vývoj průkopnických produktů, které mají klinicky prokázané, významné benefity pro pleť. 

Naším posláním je propojit etnobotaniku a genetiku s biotechnologickými inovacemi a vytvořit nový standard v oblasti dermokosmetiky a OTC (volně prodejných produktů): plant-based biotech beauty.

náš příběh

Dr. Barbara Paldus

náš příběh

Dr. Barbara Paldus

Dr. Barbara Paldus se narodila v Kanadě českým rodičům, vyrůstala v Evropě i v Kanadě, mluví plynně pěti jazyky, má doktorát ze Stanford University (USA) a považuje se za světoobčanku. Jako vědkyně věří v data a biotechnologie. Barb je držitelkou více než 40 amerických patentů, investorkou a sériovou podnikatelkou, která založila společnosti jako Picarro (detekce skleníkových plynů pro sledování změny klimatu) a Finesse Solutions (biotechnologické vybavení pro vakcíny, léčbu rakoviny a buněčnou terapii).

Společnost Codex Beauty Labs vznikla ve spolupráci s dermatology a etnobotaniky s cílem poskytovat cenově dostupnou a vysoce účinnou péči o pleť, která podporuje mikrobiom a zajišťuje co nejzdravější pokožku, a to bez kompromisů v oblasti udržitelnosti. Od složení až po balení vytvořila společnost řadu, která vám vrací do rukou sílu rostlin - s klinickými výsledky, které to potvrzují.

Náš etický kodex

Prokázaná účinnost

Naše tvrzení nejsou pouhé řeči, jsou to fakta. Provádíme klinické testy a zveřejňujeme data, která dokazují, jak naše produkty fungují. Na své pleti uvidíte skutečné výsledky.

Udržitelnost bez kompromisů

Minimalizujeme dopad všech aspektů naší činnosti na životní prostředí.  Zaměřujeme se na uhlíkovou neutralitu, čištění plastů v oceánu a ochranu biologické rozmanitosti.

V souladu s normami

Každá země má vlastní zákony týkající se kosmetiky. Tyto předpisy dodržujeme a registrujeme se u státních zdravotnických úřadů všude, kde se naše produkty prodávají.

Patentované formulace

Naše biotechnologické komplexy na rostlinné bázi jsou nejen patentované, ale také disruptivní: hydratace (BiaComplex™), ochrana kožní bariéry (AntuComplex™) a konzervant potravinářské kvality (PreservX™). Přinášíme průlomové inovace v péči o pleť.

Kontrolovaný dodavatelský řetězec

Víme, co je v každé tubě. Doslova. Máme pod kontrolou kompletní dodavatelský řetězec – od udržitelného sběru volně rostoucích rostlin po farmaceuticky čisté procesy a vlastní bezvzduchové obaly – v zájmu nejvyšší možné kvality.

Výroba s certifikací ISO 22716

Řídíme se aktuálními osvědčenými výrobními postupy cGMP, abychom výrobními procesy dosahovali konzistentně vysoké kvality a výkonnosti, a zamezili kontaminaci.

Náš tým

Barbara Paldus

CEO

View Bio

Barbara je vědkyně, podnikatelka a investorka. Před založením společností Codex Beauty a Sekhmet Ventures vedla dvě desetiletí inovace v oblastech spektroskopie, telekomunikace a biotechnologie. Ve svých 34 letech založila dvě společnosti v Silicon Valley, které kromě mnoha jiných průlomů připravily půdu pro monitorování uhlíkového cyklu a plynovodů, a pro výrobu dostupných vakcín a prostředků pro léčbu rakoviny. Barbara získala titul Ph.D. v elektrotechnice na Stanfordu a je držitelkou 40 amerických patentů a řady vědeckých ocenění.

Sara Kaur

Finanční ředitelka

View Bio

Sara Kaur řídí veškeré finanční aspekty obchodní činnosti, implementuje strategie s disciplinovaným přístupem k růstu a škálování. Sara strávila přes dvacet let ve vedení globálních finančních operací v oblasti technologií a polovodičů u globálních společností, jako jsou Finesse Solutions, Google a Honeywell. Sářina praxe zahrnuje obecné řízení a dohled nad obchodní činností, dodržování zákona Sarbanes-Oxley a příprava globálních společností. Sara má magisterský titul v oboru financí na britské Birmingham City University a certifikaci CPA u California Board of Accountancy. 

Terry Petraia

Hlavní viceprezidentka operací

View Bio

Terry je špičkou v oblasti kvality, výroby, výzkumu, vývoje a projektového managementu. Byla publikována v odborně recenzovaných vědeckých publikacích a je držitelkou mnoha patentů, například na stabilní emulzi a medikované čistící tampóny na akné. Nejnověji zastávala pozici viceprezidentky pro technické služby a kvalitu ve společnosti KDC-One Chemaid, kde se podílela na vývoji procesů, analýzách a zlepšování systému.

Steve Trzaska

Viceprezident, vedoucí oddělení patentů a obchodního rozvoje

View Bio

Steve působil jako vedoucí oddělení patentů a obchodního rozvoje v americké pobočce společnosti L’Oréal. Tam vybudoval první plně funkční americké patentové oddělení, které zpracovávalo podávání veškerých patentových žádostí, soudní spory a kontroly due diligence související s akvizicemi v USA. Steve rovněž sehrál hlavní roli při zakládání první americké organizace otevřených inovací (později obchodního rozvoje), kdy úspěšně vyjednal řadu společných projektů vývoje a licenčních smluv s mnoha předními univerzitami, včetně Stanfordu, McGill University a UCSD. Steve má bakalářský titul z Temple University a titul doktora práv z Widener University School of Law.

Anat Lebow, MD, FAAD

Dermatologická poradkyně

View Bio

Dr. Lebow se specializuje na medicínskou a kosmetickou dermatologii pro ženy, muže a děti všech věkových kategorií.  Je certifikovanou dermatoložkou, absolvovala s vyznamenáním Lékařskou fakultu Boston University a během studií byla zvolena do prestižního čestného lékařského spolku Alpha Omega Alpha. Ve studiu interní medicíny pokračovala v University of Chicago Hospitals, než dokončila svou dermatologickou rezidenturu v Montefiore Medical Center při Albert Einstein College of Medicine v New Yorku.  Nyní má soukromou praxi v New Yorku.

Mezi její odborné způsobilosti patří zánětlivá onemocnění, jako jsou lupénka, atopická / ekzematózní dermatitida, pokožka poškozená sluncem, rakovina kůže a stárnutí pleti. Je zastánkyní prevence poškození světlem, faktorů prostředí urychlujících zánět a udržování zdravé a omlazené pokožky. 

V současné době poskytuje poradenství, léčí pacienty a vyučuje rezidenty jako klinický odborný asistent na Katedře dermatologie Ronalda O. Perelmana na NYU Grossman School of Medicine.

Raja Sivamani, MD,AP

Dermatologický poradce

View Bio

Dr. Raja Sivamani je certifikovaný dermatolog, biotechnik a ajurvédský praktik. Má vlastní praxi na své klinice medicínské a chirurgické dermatologie Pacific
Skin Institute
a na klinice integrovaného výzkumu, estetiky a wellness Zen Dermatology. Působí jako ředitel klinického výzkumu Oddělení integrované dermatologie a výzkumu, na Katedře dermatologie na University of California v Davosu a jako spoluředitel Iniciativy pro výzkum mikrobiomu na California State University v Sacramentu. Spojuje moderní výzkum a vědu s osobním přístupem ke každému pacientovi. Jeho zdělání v ajurvédské medicíně mu umožňuje zaujmout humanističtější přístup k péči o pacienty, vědě a výzkumu. Dr. Sivamani má na kontě více než 120 recenzovaných publikací a učebnici kosmeceutiky. Vede řadu klinických studií, které se zaměřují na vliv potravin, výživy, rostlinných produktů, kosmeceutik, mikrobiomu a propojenítrávicího traktu s kůží, a také na studium standardních západních léčiv aprostředků. Působí jako jeden z hlavních editorů portálu LearnSkin.com a předseda výročního Sympozia integrované dermatologie.

Jennifer Sawaya

Dermatologická poradkyně

View Bio

Dr. Jennifer Sawaya je certifikovaná dermatoložka se stipendijním výcvikem kosmetické a laserové dermatologie. Provozuje vlastní praxi na plný úvazek v Centru pro estetickou a laserovou medicínu ve Scottsdale.

Po získání vysokoškolského titulu na Northwestern University získala Dr. Sawaya medicínský titul na University of Nevada, kde byla zvolena do čestného spolku Alpha Omega Alpha a absolvovala jako nejlepší ve třídě. Její postgraduální studium zahrnovalo stáž interní medicíny na Harvard Medical School, dermatologickou rezidenturu na University of Arizona a prestižní stipendium kosmetiky, dermatologie a chirurgie na Harvardu, ve Všeobecné nemocnici a Wellmanově centru fotomedicíny.
 
Díky pokročilému vzdělání v kosmetické a laserové dermatologii se Dr. Sawaya specializuje na kosmetické injekce a energetická zařízení. Kromě toho má speciální zájem o chirurgické procedury včetně excizí a skleroterapie. Co se týče kosmetiky a péče o pleť, přináší podle ní nejlepší výsledky integrovaný holistický přístup. Za nejvíce uspokojující na své práci považuje možnost dodávat pacientům sebedůvěru díky kombinaci vědeckých znalostí a procedurálních dovedností.

Dr. Sawaya je aktivní členkou vícero lékařských společností, je spoluautorkou řady vědeckých publikací a často přednáší na celostátních konferencích.

Dr. Tara Rao

Dermatologická poradkyně

View Bio

Dr. Tara Rao je certifikovanou dermatoložkou v New Yorku. Specializuje se na medicínskou a procedurální dermatologii pro dospělé a děti všech typů pleti. Po vysokoškolských studiích na MIT studovala na Lékařské fakultě NYU. Během studií jí bylo uděleno prestižní stipendium NIH Clinical Research Training zaměřené na studium vzácných genetických onemocnění a kožní onkologii. Následně absolvovala dermatologickou rezidenturu na renomované Lékařské fakultě UT Southwestern v Dallasu.

Do způsobilosti Dr. Rao spadá diagnostika a léčba rakoviny kůže včetně použití dermatoskopie a provádění chirurgických excizí. Speciální zájem má i o léčbu pigmentových poruch kůže, jako jsou vitiligo a melasma. Je také zastánkyní celkové péče o zdraví jako prostředku k dosažení zdravé pleti. 

Dr. Rao přispívá svými znalostmi ke vzdělávání publika různých mediálních kanálů. Je aktivní členkou Skin of Color Society a v současné době působí jako klinická školitelka na Katedře dermatologie Lékařské fakulty Mount Sinai.

Clyde Williams

Obchodní poradce

View Bio

Clyde Williams je ředitel CEMK, Inc, kde se věnuje veřejným a strategickým záležitostem pro různé klienty. Clyde působil jako politický ředitel Demokratické národní komise prezidenta Baracka Obamy. Byl také poradcem pro domácí politiku prezidenta Billa Clintona, kdy koordinoval jeho aktivity po skončení mandátu, sestavoval a implementoval národní programy zaměřené na hospodářský rozvoj a vzdělání. Působil jako viceprezident pro státní a lokální vládní záležitosti v Centru pro americký pokrok. V roce 2007 společně s obchodními partnery koupil společnost Dicon Technologies od holdingu Berkshire Hathaway. Spolu s partnery úspěšně přemístil operace společnosti Dicon z Číny do USA a zajistili tak v USA pracovní místa ve výrobě. V Clintonově administrativě působil jako náměstek na Ministerstvu zemědělství spojených států (USDA) s rozpočtem 18 mld. USD a více než 100 000 zaměstnanci. V dřívější fázi své kariéry pracoval pro předsedu Rady Washingtonu DC Johna Wilsona a radního Billa Lightfoota.

Clyde Williams je členem představenstva City Health Works Cares, soukromého komunitního poskytovatele zdravotní péče, a New York Stem Cell Foundation, prominentní instituce pro výzkum kmenových buněk v USA. Je rovněž členem poradního výboru pro službu Markup Emergency Remote Voting System (ERVS), volební aplikace, která se zapsala do historie tím, že úspěšně umožnila vůbec první hlasování na dálku v historii Kongresu USA. V minulosti byl Clyde Williams členem představenstva v organizacích MAC AIDS Fund (Estée Lauder), STRIVE International, Dicon Technologies a následně ve veřejně obchodované společnosti The Princeton Review.

Clyde získal bakalářský titul z politologie na Howard University.

Asanka Pathiraja

Obchodní poradce

View Bio

Asanka, absolvent London School of Economics s vyznamenáním, pracoval více než pět let jako korporátní právník na Wall Streetu u významné newyorské firmy AMLaw 50, než se začal zaměřovat na investice do nových rostoucích společností. Byl early seed investor a poradce pro Builder.AI – vítěze prestižní ceny Europas 2020 „Hottest Artificial Intelligence Company“, analytické společnosti Virtualitics – vzniklé na základě výzkumu CalTech a NASA a prestižní Galerie Richarda Taittingera (Taittinger Champagne) v newyorském Lower East Side. Dále Asanka působí společně se Sirem Richardem Bransonem jako poradce pro strategii a operace v rámci iniciativy New Now Leadership Forum společnosti Virgin. Jeho alma mater, Emory University, ho nominovala do výběru 40 pod 40. Asanka se výrazně angažuje v několika filantropických projektech, například v charitativní nadaci na ochranu divoké přírody Tusk Prince Williama.

Konstantina Katcheves

Obchodní poradkyně

View Bio

Konstantina Katcheves je viceprezidentkou a zástupkyní vedoucího právního oddělení společnosti Agilent Technologies, Inc, kde vede globální tým pro duševní vlastnictví a licencování. Katcheves působí rovněž jako výkonná vedoucí právního oddělení divize Agilent Crosslabs Group, která se zaměřuje na management laboratoří. Dříve byla Konstantina viceprezidentkou pro duševní vlastnictví a technologické aliance u Lonza Group a v různých fázích své kariéry vedla strategii, fúze, akvizice a společné podniky jako důležitý člen týmů podnikového rozvoje. Konstantina získala bakalářský titul na University of California v San Diegu, magisterský na John Hopkins University a doktorát na University of Oklahoma.

Anna-Maria Keaveney

Vědecká poradkyně

View Bio

Anna-Maria Keaveney je medicínská bylinářka působící na Dunboyne Herbs Clinic v Irsku a přednášející na katedře biologických věd na Cork Institute of Technology. Od roku 2000 byla Keaveney je klíčovou členkou organizace Irish Institute of Medical Herbalists (IIMH), kde v různých obdobích zastávala mimo jiné funkci předsedkyně a prezidentky. Je také členkou podvýboru pro bylinná léčiva irského Regulačního úřadu pro zdravotnické produkty. Keaveney získala bakalářský titul z přírodních věd na Trinity College v Dublinu, další bakalářský titul z bylinné medicíny na Middlesex University v Londýně a magisterský titul ze základní zdravotní péče na Royal College of Surgeons v Irsku.

Rosari Kingston

Vědecká poradkyně

View Bio

Rosari Kingston je medicínská bylinářka z irského West Corku. Kromě vlastní soukromé praxe působí Kingston jako ředitelka Irish College of Traditional and Integrative Medicine a jako mimořádná profesorka na University College Cork. Kingston je známá propojováním irské bylinářské tradice a znalostí moderní medicíny a nejnovějšího výzkumu. Je členkou Irish Institute of Medical Herbalists, profesního orgánu udržujícího nejvyšší standard vzdělávání bylinářů, a byla součástí skupiny, která vytvořila program bakalářského studia bylinářství na Cork Institute of Technology (CIT). Rosari Kingston Získala bakalářský titul a PhD na University College Cork a magisterský titul na University of Wales.

Marc Cornell

Vědecký poradce

View Bio

Marc Cornell je odborník na vývoj přírodních a organických přípravků a bývalý viceprezident pro inovaci společnosti Englewood Lab. Během své třicetileté kariéry pracoval ve funkcích souvisejících s výzkumem a vývojem u společností Merck, L'Oréal USA a Neostrata a dalších předních kosmetických firem. Posledních dvacet let se orientoval především na kosmeceutické produkty a vyvinul řadu transformativních textur kategorie senzorické péče o pleť. Cornell získal má bakalářský titul z Elizabethtown College.

We use our own and third-party cookies to improve your experience and our services, and to analyze the use of our website. If you continue browsing, we take that to mean that you accept their use. See info.

--->